Repertuar październik 2023

Przedstawiamy pierwszy repertuar po wakacyjnej przerwie.

W kolejnym sezonie w Centrum Filmowym UG im. A. Wajdy nie zabraknie poniedziałkowych spotkań z cyklu Akademia Polskiego Filmu i wtorkowych seansów z serii Akademia Dokumentalna.

W październiku rozpoczniemy także dwa cykle: Dekalog, skoncentrowany wokół filmowego projektu Dekalog w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz kolejnych, inspirowanych nim produkcji fabularnych i dokumentalnych oraz Cinematic Poland, czyli seanse dla zagranicznej części społeczności akademickiej – projekt współtworzony z Biurem Współpracy Międzynarodowej UG.

Zapraszamy także na realizowany w ramach Tygodnia Ukraińskiego w Gdańsku pokaz filmu Myrnyj-21, połączony z projekcją krótkometrażowych dokumentów oraz rozmową z gośćmi: Andriem Sydorenko – żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy oraz Igorem Traczem – wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i świata w wyścigach psich zaprzęgów, który obecnie dostarcza humanitarne wsparcie na wschodnie granice Ukrainy. Rozmowę poprowadzi Ireneusz Osiński.

Ponadto w programie pokaz Wolnej krowy – filmu stworzonego w ramach programu Studia Munka Trzydzieści Minut, a po nim spotkanie z twórcami: Markiem Głuszczakiem (reżyser) i Jakubem Majem (producent).

Przypomnimy także film Chantal Akerman Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela (1975), który w zeszłym roku wygrał najbardziej prestiżowy plebiscyt na najlepszy film w historii kina – organizowany co dziesięć lat ranking czasopisma „Sight and Sound”, detronizując zajmującą dotychczas pierwsze miejsce produkcję Alfreda Hitchcocka Zawrót głowy.

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Subskrypcja
Get new posts by email