O nas

Centrum Filmowe UG kontynuuje sięgającą lat 70tych tradycję filmoznawczą na Uniwersytecie Gdańskim, koordynuje już istniejące działania związane z kulturą filmową i projektuje nowe kierunki rozwoju kultury audiowizualnej.

Początki gdańskiego filmoznawstwa sięgają połowy lat 70tych, od tego czas krok po kroku budowaliśmy siłę ośrodka, który obecnie jest dobrze rozpoznawalny w kraju i za granicą. Obecnie prowadzimy dwa kierunki studiów (Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej oraz Produkcja form audiowizualnych), które mieszczą się w dziesiątce najpopularniejszych kierunków na naszej uczelni. Studenci nie tylko uczą się o filmie, ale również organizują imprezy filmowe i realizują własne filmy.

Czym zajmuje się Centrum Filmowe UG?

• Produkcją filmową
  • Organizacją pokazów filmowych – otwartych dla wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic!
  • Organizacją wystaw związanych z filmem i mediami
  • Edukacją filmową
  • Wspomaganiem działalności naukowej
  • Organizacją praktyk studenckich
  • Realizacją planu długofalowego, czyli dążeniem do budowy Centrum Ruchomego Obrazu

Wszystkie działania Centrum są realizowane przy ogromnym udziale studentów, którzy mogą realizować praktyki zawodowe w ramach współpracy z CF UG. Centrum jest również otwarte na miasto i otoczenie społeczne, w założeniu ma stać się znaczącym miejscem na mapie kulturalnej Trójmiasta. Wreszcie, Centrum będzie dbać o kontakty międzynarodowe, wzmacniając międzynarodową pozycję Uniwersytetu Gdańskiego, promując polską kulturę i wzbogacając naszą wiedzę o kulturze ludzi z innych stron świata.

Działania (pokazy, wystawy, spotkania) odbywają się w pomieszczeniach Biblioteki Głównej UG.

Subskrypcja
Get new posts by email