Akademia Polskiego Filmu | Korczak (1990)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy. 

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Po projekcji filmu zapraszamy na prelekcję, którą poprowadzi doktor Bartosz Filip.

OPIS FILMU

Korczak reż. Andrzej Wajda, 1990 r.

Film na podstawie scenariusza Agnieszki Holland, przedstawiający działania Janusza Korczaka, polskiego lekarza i pedagoga żydowskiego pochodzenia, w ostatnich latach jego życia. Rok 1936, audycja doktora Korczaka w Polskim Radiu zostaje zawieszona z przyczyn antysemickich. Rozczarowany lekarz postanawia skupić się na prowadzeniu sierocińca dla żydowskich dzieci. Nad całym narodem wisi jednak widmo nieuchronnie zbliżającej się wojny. Po rozpoczęciu konfliktów zbrojnych Korczak pełni funkcję lekarza wojskowego, lecz po kapitulacji wraca do sierocińca, który zostaje przeniesiony na stronę warszawskiego getta.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia