Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy.
Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.
APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!
By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.
WSTĘP WOLNY
OPIS FILMU
O-bi, o-ba: koniec cywilizacji reż. Piotr Szulkin, 1984 r.
„O-bi, o-ba: koniec cywilizacji” stanowi trzecie ogniwo tetralogii Szulkina, jednego z najbardziej znanych twórców polskich filmów science-fiction. Historia o garstce ocalałych po wojnie jądrowej, zamkniętych w betonowym schronie. Ekipa rządząca wymyśla cudowną kosmiczną „Arkę”, która ma im zapewnić domniemane ocalenie. Ludzie zaczynają bezczynnie czekać na cud, nie zważając nawet na niszczejącą kopułę schronienia, która grozi zawaleniem. Jedyną nadzieją na naprawę jest odnalezienie konstruktora.