Zapisy na Akademię Filmu Dokumentalnego

Każda osoba uczęszczająca regularnie na zajęcia otrzyma certyfikat ukończenia Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Liczba godzin: 30 godz.

Semestr letni 2022/23

Zajęcia rozpoczynają się 28 lutego.

Zapisy rozpoczynają się 30 stycznia. Szczegóły – poniżej

Miejsce zajęć: Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy (Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 53)

Zaliczenie na ocenę.


ZALICZANIE: WYKŁAD OGÓLNOUCZELNIANY, WYKŁAD WYDZIAŁOWY, PRZEDMIOT FAKULTATYWNY PRZEWIDZIANY DO REALIZACJI PROGRAMEM STUDIÓW (ZA ZGODĄ DYREKTORA INSTYTUTU).

W roku akademickim 2022/23, w semestrze letnim, kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej i w nowym miejscu: Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy – otwarty dla osób studiujących i doktoryzujących się na wszystkich kierunkach oraz wolnych słuchaczy spoza uniwersytetu nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity są uznawane za zajęcia fakultatywne*, wydziałowe lub ogólnouczelniane przez Uniwersytet Gdański. Osoby studiujące i doktoryzujące się na UG za zaliczony jeden semestr otrzymują od 2 do 4 punktów ECTS.

Program: https://cf.ug.edu.pl/akademia-filmu-dokumentalnego/


Program: na program zajęć składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach (w większości pokazywane premierowo) filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki.

Miejsce i czas projekcji: zajęcia będą odbywać się będą w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy (Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 53) we wtorki o godz. 17:00.

Prowadzący: Paweł Sitkiewicz – filmoznawca i medioznawca, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią kina polskiego i światowego, a także kulturą filmową i historią komiksu. Autor czterech książek filmoznawczych, w tym: Małe wielkie kino (2009) i Gorączka filmowa (2019, finalistka Nagrody Literackiej Gdynia). Publikował m.in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Dialogu”, „Ekranach”, „Panoptikum”, „Kulturze Popularnej”, „Images” i „Animation”. Współautor Historii kina (t. 2-4, 2011-2020) i leksykonu Powieści graficzne (2015). Kontakt: pawel.sitkiewicz@ug.edu.pl

Koordynator: Przemek Rydzewski (Akademia Dokumentalna) Kontakt: przemek@againstgravity.pl (w sprawach organizacyjnych)

Zapisy: Osoby studiujące z WSZYSTKICH WYDZIAŁÓW UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, które chcą zaliczyć przedmiot/wykład ogólnouczelniany lub uczestniczyć jako wolne i wolni słuchacze mogą zapisywać się na zajęcia na Portalu Studenta od 31 stycznia od godz. 9.00 do 5 lutego do godz. 23.59 lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego, wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl – lista zapisanych osób zostanie przekazana do Działu Kształcenia.

Osoby studiujące z WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO I NEOFILOLOGICZNEGO mogą zapisywać się na zajęcia na Portalu Studenta od 30 stycznia do 5 lutego lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego, wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl – do 28 lutego.

W Akademii Filmu Dokumentalnego może uczestniczyć każda chętna osoba, również spoza Uniwersytetu Gdańskiego: JAKO WOLNA SŁUCHACZKA I WOLNY SŁUCHACZ (otrzyma certyfikat) lub jako osoby studiujące zaliczyć PRZEDMIOT WYDZIAŁOWY, FAKULTATYWNY oraz OGÓLNOUNIWERSYTECKI.

Zapisy i pytania dla wszystkich chętnych do 28 lutego wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl

Osoby studiujące i doktoryzujące się, chcące uczestniczyć w zajęciach, mogą uzyskać z nich zaliczenie, wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu do przedmiotu, którego cena wynosi 150 zł*.

*Sprawdźcie również, czy w tym semestrze macie do realizacji przedmiot fakultatywny.
Zakup karnetu: dostęp do przedmiotu należy opłacić przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto na poniższe dane:

AGAINST GRAVITY SP. Z O. O. ul. Bukowińska 26c/12 02-703 Warszawa

nr konta Alior Bank: 13 2490 0005 0000 4530 2364 5247

w tytule przelewu: Akademia Dokumentalna UG. IMIĘ I NAZWISKO

O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZREALIZOWANYCH WPŁAT.

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Subskrypcja
Get new posts by email