Tropem Skorpiona. Spotkanie z twórcami serialu dokumentalnego o seryjnym mordercy z Gdańska

Paweł Tuchlin – działający na przełomie lat 70. i 80. XX wieku na terenie Pomorza (głównie Gdańska i okolic) polski seryjny morderca o kryptonimie milicyjnym Skorpion. Skazany na przedostatnią w Polsce karę śmierci i powieszony za zabójstwo 9 kobiet oraz usiłowanie 11 zabójstw. Podejrzewa się, że liczba ofiar Tuchlina może być jednak dużo wyższa.

17 listopada gośćmi Centrum Filmowego będą mecenas Adrian Wrocławski (autor książki Skorpion. Sprawa zabójcy Pawła Tuchlina, a także reżyser i scenarzysta cyklu dokumentalnego Tropem Skorpiona),  Kamil Olszowy (współreżyser cyklu, autor zdjęć i montażu) oraz Kamil Prabucki (lektor). Rozmowę z twórcami poprowadzi Krystian Kujda.

Tematem spotkania będzie seria dokumentów Tropem Skorpiona, która od momentu premiery na kanale YouTube w 2020 roku, liczy 16 odcinków oraz książka Adriana Wrocławskiego Skorpion. Sprawa zabójcy Pawła Tuchlina i seryjnych przestępstw na tle seksualnym na Pomorzu, popełnionych w latach 1975-1983 (Wydawnictwo Adam Marszałek, 2020).

Wstęp bezpłatny

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia