Silent Love (2022) + spotkanie z reżyserem

Silent Love (2022), reż. Marek Kozakiewicz, dokument, Polska, Niemcy, 72 min.

Po śmierci mamy, 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno jego mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna dla swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa — to jej wieloletnia relacja z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi. (watchdocs.pl)

Film otrzymał dwie nagrody: dla najlepszego debiutu i najlepszego filmu polskiego na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity (2022) oraz Nagrodę Specjalną im. Aleksandra Kamińskiego na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” (2022).

Po seansie spotkamy się z reżyserem filmu, Markiem Kozakiewiczem. Urodzony w Gdańsku, ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie sztukę operatorską w PWSFTviT w Łodzi. Współpracował jako operator przy kilkunastu etiudach szkolnych, a także serialach i filmach dokumentalnych. Jako reżyser zrealizował pięć filmów dokumentalnych. Najnowszą produkcją Kozakiewicza jest „We are perfect” z 2023 roku – dokument ukazujący historię młodych osób LGBTQ+ w Polsce, którzy zgłaszają się na casting do roli trans chłopaka w fabule „Fanfik” produkcji Netflixa.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia