Pokaz filmu „Ruiny” i spotkanie autorskie z Jessem Lernerem

W maju będziemy gościć profesora Jessego Lernera – amerykańskiego pisarza, kuratora, twórcę krótkich metraży i filmów dokumentalnych. Jego dzieła były wyświetlane między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku i były nagradzane na wielu festiwalach filmowych.

19 maja o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz filmu „Ruiny”, który łączy w sobie elementy dokumentu i fikcji filmowej składając się na niezwykły obraz pracy archeologicznej. To postmodernistyczne spojrzenie na proces uznawania danych dzieł sztuki za autentyczne oraz stwarzania fikcji, którą nazywamy historią. Po projekcji zapraszamy na spotkanie autorskie z samym Jesse Lernerem, które poprowadzi dr Grzegorz Welizarowicz.

Wydarzenie jest częścią całej serii spotkań z twórcą. Jesse poprowadzi warsztaty realizatorskie dla 24 studentów, z którymi stworzy Symfonię Miejską Gdańska – krótkometrażowy film w duchu awangardowych dokumentów ukazujących życie miast z dwudziestolecia międzywojennego. Efekt pracy będzie można obejrzeć 26 maja na konferencji zamykającej wydarzenie. Na dzień przed naszym pokazem, 18 maja, Jesse wygłosi wykład na temat mockumentów (fałszywych dokumentów).

Wydarzenie jest współorganizowane przez International Border Studies Center (IBSC) oraz Wydział Filologiczny.

PLAN WYDARZENIA:

18.05

Wykład Jessego Lernera o mockumentach

19.05
18:00

Pokaz filmu Ruiny i spotkanie autorskie z Jessem Lernerem, które poprowadzi dr Grzegorz Welizarowicz

26.05

Pokaz filmu stworzonego podczas warsztatów „Gdańk City Symphony: Border Metropolis”

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!