Meet Errol Morris | Errol Morris: szkic do portretu (2014)

Errol Morris: szkic do portretu (Errol Morris: A Lightning Sketch, reż. Charles Musser, Carina Rosanna Tautu, USA 2014, 72 min.)

28.01.2024 godz. 18:00 | Centrum Filmowe UG im. A. Wajdy

Czego można dowiedzieć się o Errolu Morrisie w jeden dzień? Jak dowodzą twórcy dokumentu Errol Morris: szkic do portretu, Charles Musser i Carina Rosanna Tautu – całkiem sporo. Przyczynkiem do nakręcenia filmu była krytyczna recepcja Zwykłej procedury operacyjnej – jednego z ulubionych filmów Morrisa. Musser i Tautu ruszają z kamerą śladami słynnego dokumentalisty i przeprowadzają z nim rozmowę, trafiają także na jego współpracowników. W efekcie powstał unikatowy materiał dokumentujący metody pracy reżysera i jego stosunek do sztuki filmowej. 

GOŚĆ

Charles Musser – profesor filmoznawstwa, medioznawstwa, amerykanistyki i teatrologii na Uniwersytecie Yale. Dokumentalista i montażysta. Współzałożyciel studiów filmowych na Uniwersytecie Yale oraz Letniego Instytutu Filmowego. Organizator kursów z zakresu filmu dokumentalnego, w tym poświęconych osobie Errola Morrisa. Autor kilku filmów dokumentalnych, w tym – wraz z Cariną Rosanną Tautu – Errol Morris: A Lightning Sketch (2014). 

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia