Pięć diabłów (2022) reż. Léa Mysius

24 lutego 2023 roku o godz. 18.00. odbędzie się projekcja filmu „Pięć diabłów” (2022) reż. Léa Mysius wraz z prelekcja Macieja Franciszczaka.

OPIS FILMU

„Pięć diabłów” to prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne. Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

„Pięć diabłów” to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

wstęp: 15 zł (bilety do kupienia przed seansem)
miejsce: Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy, Biblioteka Główna UG
wjazd od ul. Grunwaldzkiej (przy Castoramie)

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia
 • Data wydarzenia
  24 lutego 2023 18:00
 • Koniec wydarzenia
  24 lutego 2023 20:00
 • Status
  Zakończone
 • Kategoria
 • Lokalizacja
  Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk