Okiem Pascala Payanta, czyli jak stworzyć film od zera

Masz pomysł na film i nie wiesz co dalej? Zastanawiasz się, jak urzeczywistnić swoje marzenie przy niskim budżecie? Mamy coś dokładnie dla ciebie.

Dwudniowe wydarzenie, w ramach którego zagoszczą w naszych progach Pascal Payant – pochodzący z Kanady nagradzany wizjoner specjalizujący się w artystycznym kinie oraz produkcji dzieł za ekstremalnie niskie budżety, oraz Sara Hagno – szwedzka aktorka o obiecującym dorobku artystycznym!

Samodzielnie, jako jedyna osoba za kamerą, zrealizował takie filmy jak: „On the Horizon”, „Stolen Season”, czy „April Skies”. Właśnie ta ostatnia, 90-minutowa pozycja zostanie zaprezentowana w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

WARSZTATY REALIZATORSKIE

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty realizatorskie, podczas których Pascal Payant pochyli się nad pomysłami uczestników. Wyjaśni jak sam zabrałby się za realizację Waszych pomysłów! Aby wziąć w nich udział, należy nadesłać treatmenty (pomysły na film rozpisane na jednej stronie).

Prace przyjmujemy na maila centrum.filmowe@ug.edu.pl do 15.04. Dziesięciu zwycięzców wyłonionych przez samego Pascala Payanta będzie mogło w piątek, 21 kwietnia 2023 roku, wziąć udział w warsztatach z jego udziałem, w których odpowie on na pytanie jak urzeczywistnić wasze pomysły.

CZWARTEK, 20.04.2023

18:00

Pokaz filmu April Skies zwieńczony rozmową z widzami, w której udział weźmą Pascal Payant i Sara Hagno. Dyskusję poprowadzi prof. Sebastian Konefał.
WSTĘP WOLNY

PIĄTEK, 21.04.2023

16.00 – 18.00

Warsztaty realizatorskie
Warsztaty odbędą się w sali audio ze zwycięzcami konkursu i będą poprowadzone przez samego Pascala Payanta, który pochyli się nad zwycięskimi pracami w celu recenzji i analizy ich pod kątem scenariuszowym, jak urzeczywistnić te pomysły.
WSTĘP: 25zł (dla zakwalifikowanych uczestników)

18.00 – 18.30

Przerwa na kawę w Akapicie.

18.30 – 21.00

Masterclass z Pascalem Payantem
Warsztaty w sali kinowej, podczas których Pascal Payant opowie o swojej drodze życia, zarówno tej artystycznej, jak i ludzkiej.
WSTĘP WOLNY

Jest to wspaniała okazja dla każdego pasjonata sztuki filmowej, który ma chęć poznać ją od kuchni!

Zapraszamy!

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia