Matecznik (2022) + spotkanie z reżyserem Grzegorzem Mołdą

27.01 o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję Matecznika (2022) oraz spotkanie z reżyserem filmu – Grzegorzem Mołdą.

Karol zostaje warunkowo zwolniony z zakładu poprawczego. Objęty dozorem elektronicznym, trafia do mieszkania treningowego, gdzie pod okiem Marty musi nauczyć się, jak funkcjonować w społeczeństwie. W czterech ścianach klaustrofobicznego mieszkania relacja Karola i Marty, od początku zbudowana na nierówności sił, zaczyna coraz bardziej odbiegać od więzi, jaka powinna łączyć podopiecznego i jego opiekunkę.

Pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Mołdy pokazywany był na festiwalu Nowe Horyzonty (polska premiera) i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Konkurs Filmów Mikrobudżetowych). Światowa premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinnie (PÖFF).

Grzegorz Mołda ― absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, reżyser filmu Koniec widzenia, którego premiera odbyła się podczas MFF w Cannes 2017, gdzie był nominowany do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych. Jego pełnometrażowy debiut – film Zadra brał udział Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2022 roku.

wstęp – 15 zł (bilety do kupienia przed seansem)
Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy, Biblioteka Główna UG
wjazd od ul. Grunwaldzkiej (przy Castoramie)

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia