Jeszcze chwilę – premiera i spotkanie z twórczyniami

28 stycznia o 15:00 zapraszamy do Centrum Filmowego UG na projekcję filmu dyplomowego Jeszcze chwilę (2024) w reżyserii Martyny Kiedrowskiej. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórczyniami: Martyną Kiedrowską i Krzysią Bogusz.

Jeszcze chwilę to film dyplomowy studentek Uniwersytetu Gdańskiego. Historia jest prosta: bohaterowie muszą się rozstać. Ich plany na przyszłość rozjeżdżają się, bo ona chce zwiedzać świat i szukać siebie, a on właśnie siebie znalazł i podejmuje decyzję o zapuszczeniu korzeni. Tytułową chwilę spędzają podczas wspólnych wakacji.

Chyba każdemu z nas przydałby się skradziony weekend – kiedy możemy pobyć z kimś, kogo przez lata darzyliśmy głębokim uczuciem, a jednocześnie na chłodno przyswoić decyzję o rozstaniu (odsuwając jednocześnie w czasie samo fizyczne rozstanie).

Martyna Kiedrowska – autorka scenariusza i reżyserka filmu. Absolwentka wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej. Wcześniej brała udział w studenckich realizacjach głównie w pionie produkcji. Nareszcie mogła odpuścić sobie call sheety i kosztorysy.

Krzysia Bogusz – kierowniczka produkcji, producentka. Absolwentka produkcji form audiowizualnych na UG, obecnie studiuje produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi. Chętnie ogarnia wszystko, co wydaje się na pierwszy rzut oka niemożliwe.