GRASS IDZIE DO KINA: Blaszany Bębenek

Przegląd 𝗚𝗥𝗔𝗦𝗦 𝗜𝗗𝗭𝗜𝗘 𝗗𝗢 𝗞𝗜𝗡𝗔 przybliży historie z życia i twórczości pisarza w trzech odsłonach: adaptacji filmowej „Blaszanego bębenka”, rejestracji adaptacji teatralnej tegoż działa oraz filmu dokumentalnego. 

„Blaszany bębenek” bezpośrednio wiążący się z biografią Grassa. Opowiada on między innymi o dorastaniu w Wolnym Mieście Gdańsku na granicy trzech różnych kultur: polskiej, niemieckiej i kaszubskiej. Równie różnorodne kulturowo będą nasze wieczory filmowe. ✨

🎥 Klasyczny dla kina europejskiego film w reżyserii Volkera Schlöndorffa jest koprodukcją francusko-niemiecko-polsko-jugosławiańską. 

To surrealistyczna opowieść o młodym Oskarze Matzeracie, którego dorastanie przypada na czasy dojścia do władzy nazistów. Oskar w dniu trzecich urodzin postanawia więcej nie rosnąć. Tego dnia otrzymuje też najważniejszy w swoim życiu prezent – blaszany bębenek 🥁
______________________

𝟭𝟲 | 𝟭𝟬 𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗘𝗟𝗔 godz. 17:00

W ramach przeglądu zaprezentujemy wersję reżyserską filmu.

🎙Wprowadzenie do filmu wygłosi prof. Mirosław Przylipiak. 

🗣 Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą prof. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, dr Christian Pletzing, prof. Mirosław Przylipiak.

_____________________

💸 Cena biletu: 15 zł
Możliwość zakupu na miejscu, płatność kartą i gotówką. 

📍 Miejsce: 
Sala kinowa Centrum Filmowego UG (Biblioteka Główna UG)

Przegląd jest organizowany w ramach wydarzenia:

GDAŃSKIE GRASSOWANIA_2022 Z OKAZJI OBCHODÓW 95. URODZIN GÜNTERA GRASSA

we współpracy ze Stowarzyszeniem Güntera Grassa w Gdańsku i Pracownią Badań nad Narracjami Pogranicza UG.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia