Akademia Polskiego Filmu | Śmierć jak kromka chleba (1994)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy. 

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zaprezentujemy film Śmierć jak kromka chleba (1994) Kazimierza Klutza.
Przed projekcją filmu zapraszamy na prelekcję, którą poprowadzi doktor Piotr Kurpiewski.

OPIS FILMU

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku jednostki wojskowe zajmują strategiczne miejsca na terenie Katowic. Grupa zoomowców siłą wyciąga z mieszkania przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Informacja o tym wydarzeniu szybko dociera do pracowników kopalni, skutkując spontanicznym protestem górników. Kolejnego dnia pojawia się komunikat o wprowadzeniu stanu wojennego.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia