Akademia Polskiego Filmu | Psy (1992)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy.

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na projekcję filmu Psy (1992) w reżyserii Władysława Pasikowskiego oraz na prelekcję, którą poprowadzi doktor Grzegorz Fortuna-Skowron.

OPIS FILMU

Franz Maurer, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, zaczyna swoją karierę w policji. Tymczasem jego przyjaciel, Olo Żwirski zaczyna pracować dla mafii. Franz próbuje odnaleźć się w nowej dla siebie rzeczywistości. Jedną z pierwszych jego akcji jest próba schwytania złodziei samochodów. Akcja kończy się niepowodzeniem, co podłamuje Franza. Postanawia poprosił o pomoc przyjaciela, jednak nie ma pojęcia, że ten pracuje dla jego przeciwników.