Akademia Polskiego Filmu | Lawa (1989)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy. 

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na projekcję filmu Lawa (1989) w reżyserii Tadeusza Konwickiego oraz na prelekcję, którą poprowadzi doktor Maria Szoska.

OPIS FILMU

Na krótko przed Świętem Zmarłych w zrujnowanym dworku zjawia się widmo Poety, który pragnie przeżyć ponownie wspomnienie romantycznej miłości. Wkrótce na cmentarzu Guślarz rozpoczyna obrzęd Dziadów przywołując kolejno zjawy pana, dziewczyny i dzieci. W tłumie uczestniczących w ceremonii pojawia się Gustaw.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia