Akademia Polskiego Filmu | Jańcio Wodnik (1993)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy. 

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na projekcję filmu Jańcio Wodnik (1993) Jana Jakuba Kolskiego oraz na prelekcję, którą poprowadzi doktor Grażyna Świętochowska.

OPIS FILMU

Jańcio Wodnik, wiejski filozof, otrzymuje od Boga moc czynienia cudów. Przemierza okoliczne wioski lecząc ludzi i dając ukojenie. W tym czasie, jego żona Weronika rodzi im syna z ogonem, udaje się do Jańcia licząc na jako uzdrowicielską moc. Ten jednak nie jest w stanie uzdrowić chłopca, dar od Boga zostaje mu odebrany.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia