Akademia Polskiego Filmu | Dzień świra (2002)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy. 

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zaprezentujemy Dzień świra (2002) Marka Koterskiego.
Przed projekcją filmu zapraszamy na prelekcję, którą poprowadzi Kamil Bryl.

OPIS FILMU

Film przedstawia historię z jednego dnia przeciętnego Polaka, Adasia Miauczyńskiego, który jest nauczycielem języka polskiego. Bohater jest uwikłany w natręctwa życia codziennego. Ludzie, których spotyka, wywołują w nim negatywne emocje. Marzy o niespełnionej miłości, nie pasuje do niej, nie jest idealny. Mnogość komicznych rytuałów i przyzwyczajeń sprawi, że każdy w zachowaniu Adasia odkryje coś dla siebie.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia