Akademia Polskiego Filmu | Dom zły (2009) + spotkanie z Wojciechem Smarzowskim i Mikołajem Trzaską

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy. 

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na projekcję filmu Dom zły (2009) w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a także do uczestnictwa w prelekcji, którą poprowadzi doktor Piotr Kurpiewski.

Tym razem mamy dla Was niespodziankę! Odwiedzi nas też wyjątkowy gość – Mikołaj Trzaska! Polski kompozytor filmowy, odpowiedzialny między innymi za oprawę dźwiękową w „Domu złym”.

A na ekranie sali kinowej Centrum Filmowego, w formie online, pojawi się gość, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – Wojciech Smarzowski Twórca m.in. „Wesela” (2004 i 2021), „Wołynia” (2016), „Kleru” (2018) czy „Róży” (2011).

OPIS FILMU

Do domu małżeństwa Dziabasów przypadkowo trafia Edward Środoń. Nie spodziewa się, że to spotkanie odmieni jego życie. Kilka lat później ponownie pojawia się w tym samym domu, jednak teraz ma pomóc w rekonstrukcji mrocznych zdarzeń sprzed czterech lat. Szybko okazuje się, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne, a odkrycie prawdy staje się drugorzędne.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia