Akademia Polskiego Filmu | Dług (1999)

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy.

Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu – od początków kina do współczesności.

APF Gdańsk jest organizowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu — będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!

By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na projekcję filmu Dług (1999) w reżyserii Krzysztofa Krauze oraz na prelekcję, którą poprowadzi Marcin Mindykowski.

OPIS FILMU

Adam Borecki wraz z przyjacielem, Stefanem Kowalczykiem, planują założyć własny interes, jednak nie mogą zdobyć pieniędzy. Zgłaszają się do dawnego sąsiada Stefana, Gerarda Nowaka. Ten proponuje im pożyczkę od dyrektora kopalni, jednak z uwagi na wysoki procent, wspólnie rezygnują. Gerard zaczyna jednak żądać od nich zapłaty za sprowadzanie do Polski dyrektora. Szantażysta próbuje wyegzekwować od Adama i Stefana coraz większy nieistniejący dług.