AKADEMIA DOKUMENTALNA | Instagramowa rodzina (2022)

Instagramowa rodzina (2022), reż. Susanne Regina Meures, dokument, Szwajcaria, 96 min.

Czternastoletnia Leonie jest influencerką, mieszkającą z rodzicami pod Berlinem. Ma ponad milion fanów, a korporacje nieustannie wysyłają jej produkty do reklamowania na Instagramie. Matka z ojcem szybko zdają sobie sprawę z finansowego potencjału córki i zostają jej menadżerami. Chcą, aby miała lepsze życie niż oni – we wschodnim Berlinie, przed upadkiem muru. Oddają się całkowicie karierze Leo, ale życie dziewczyny złożone z reklamowanych postów, negocjacji z markami produktów, presji fanów oraz hejterów, zamienia się w wypełnione nieustającą presją więzienie.

Reżyserka przez cztery lata obserwuje sukces komercyjny nastolatki oraz próbujących nadążyć za nim rodziców. [akademiadokumentalna.pl]

Prelekcja: dr hab. Paweł Sitkiewicz, prof. UG / Krystyna Weiher-Sitkiewicz

Akademia Dokumentalna to program dokumentalny stworzony przez Fundację Okonakino, dystrybutora filmów dokumentalnych Against Gravity i Festiwal Millennium Docs Against Gravity, prezentujący najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach filmy dokumentalne. Seanse połączone są z wykładami i rozmowami z udziałem wykładowców uniwersyteckich i zaproszonych gości – twórców filmowych i specjalistów z dziedzin poruszanych w filmach. Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs to ogólnouczelniane zajęcia fakultatywne, jednak wstęp na nie jest otwarty również dla osób spoza Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji o projekcie.

Cena biletów: 15 zł normalny / 10 zł ulgowy*

Ulga dla studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.