Akademia Dokumentalna: Człowiek (2015)

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Filmy pochodzą z Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie.

W tym semestrze wyjątkowo umożliwiamy jednorazowy udział w spotkaniach bez konieczności kupna karnetu.

Prowadząca: Krystyna Weiher-Sitkiewicz

Plan wydarzenia:

– wprowadzenie do filmu
– projekcja filmu „Człowiek” (2015)
– ​​​​​​​dyskusja na temat filmu 

Wydarzenie biletowane: 15 zł

OPIS FILMU

Human, reż. Yann Arthus-Bertrand, Francja, 2015, 131 min.
Wybitny francuski fotograf i dokumentalista Yann Arthus-Bertrand w swoim filmie „Człowiek” („Human”) przedstawia niezwykły, zbiorowy portret człowieka. Reżyser dotarł do ponad 2 000 rozmówców w 60 krajach: od pracowników w Bangladeszu, chłopów w Mali, przez afgańskich uchodźców i bojowników na Ukrainie, po amerykańskich więźniów skazanych na karę śmierci. Co ich łączy? Opowiadają o miłości, śmierci, wojnie, sytuacji kobiet. Odsłaniają wzruszające historie pełne namiętności, cierpienia, smutku, nienawiści ale i wybaczenia. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi.

Arthus-Bertrand to reżyser głośnego „Home” (polski tytuł „S.O.S. Ziemia!”), który obejrzało ponad 600 milionów (!) widzów na całym świecie. Premiera filmu „Człowiek” odbyła się we wrześniu 2015 jednocześnie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz na specjalnym pokazie w nowojorskiej siedzibie ONZ dla 1000 widzów, wśród których był sam sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia
  • Data wydarzenia
    15 listopada 2022 17:00
  • Koniec wydarzenia
    15 listopada 2022 20:00
  • Status
    Zakończone